کد خبر: 2072

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۲۵ - ۱۱:۵۶

کارگردان متعهد سینما هم به GEMپیوست+عکس

سریال پیوستن کارگردانان وبازیگران ایرانی به شبکه ماهواره ای جم همچنان ادامه دارد… به نقل از خبرگزاری بین المللی کاسپین، بعد از مهاجرت کارگردانانی چون سعید ابراهیمی فر، مهدی مظلومی و محمدتقی راوندی و بازیگرانی چون رابعه اسکویی، صدف طاهریان، چکامه چمن ماه و بهارک صالح نیا، حالا شنیده های سینماژورنال حکایت دارد از مهاجرت […]

سریال پیوستن کارگردانان وبازیگران ایرانی به شبکه ماهواره ای جم همچنان

ادامه دارد…

image

به نقل از خبرگزاری بین المللی کاسپین، بعد از مهاجرت کارگردانانی چون سعید ابراهیمی فر، مهدی مظلومی و محمدتقی راوندی و بازیگرانی چون رابعه اسکویی، صدف طاهریان، چکامه چمن ماه و بهارک صالح نیا، حالا شنیده های سینماژورنال حکایت دارد از مهاجرت کارگردانی به نام احمدرضا گرشاسبی به ترکیه.

image

گرشاسبی فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشگاه هنر، از جمله کارگردانان متعهد سینمای ایران در دهه شصت بود.

وی از اواسط دهه شصت در سینمای ایران به عنوان نویسنده و کارگردان فعالیت خود را آغاز کرد. “شرایط عینی” نخستین فیلم گرشاسبی که نویسندگی و کارگردانی آن را خودش برعهده داشت اولین محصول سینمای ایران بود که با نقد رفتارهای گروهک منافقین ساخته شد.

“اُ. منفی”، “بانی چاو”، “دره هزار فانوس” و “دریا برای تو” دیگر آثاری بودند که گرشاسبی تا اواسط دهه هفتاد ساخت و از این زمان تا یک دهه و نیم بعد فیلم دیگری نساخت.

آخرین ساخته سینمایی گرشاسبی “اینجا شهر دیگریست” نام داشت که با مضمون اتفاقات مقارن ضربت خوردن علی(ع) سال ۹۰ با حمایت فارابی ساخته شد. این پروژه پرهزینه به لحاظ تولید، سال ۹۳ در سینماها اکران شد و کل عایدی آن پس از سه هفته نمایش بیشتر از ۲ میلیون و نیم نبود.

گرشاسبی

گلایه از فشارهای فارابی و مدیران سینمایی

به گزارش سینماژورنال هزینه بالای تولید “اینجا شهر دیگریست” که حدودا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون شده بود مسأله ای بود که بارها گرشاسبی به واسطه آن مورد سوال قرار گرفت و خودش یک بار درباره آن چنین گفته بود: همزمان با تولید فیلم من فیلم “چ” آقای حاتمی‌کیا نیز در حال ساخت بود، فیلم ایشان دو روز از زندگی شهید چمران را روایت می‌کرد و فیلم من دو روز از زندگی امیر‌المومنین علی‌ابن ابی‌طالب(ع). به حاتمی‌کیا می‌گویند آزادی و برای تولید فیلمت ۸ میلیارد بودجه داری و به من می‌گویند ۴۵ روز بیشتر برای تولید این فیلم فرصت نداری و با شدید‌ترین فشارها من را آزار دادند.

گرشاسبی درباره تأخیر دو ساله در اکران “اینجا شهر دیگریست” نیز بیان داشته بود: مدیران سینمایی قبلی از محتوای فیلم زیاد خوششان نمی‌آمد و موافق آن نبودند، هر چند مدیران جدید هم زیاد دل خوشی از این فیلم ندارند.

مشغول بررسی فیلمنامه در ترکیه

حالا این کارگردان ۵۸ ساله این فیلم به ترکیه رفته و مشغول بررسی اوضاع و کار بر روی چند فیلمنامه است بلکه بتواند یکی از آنها را برای شبکه جم کارگردانی کند.

سینماژورنال
انتهای خبر/

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.