کد خبر: 2235

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ - ۱۴:۵۰

هرگز یک خبرنگار را تهدید نکن!!!

  یک خبرنگار را تهدید نکن ! هرگز یک خبرنگار را تهدید نکن ! به نقل از خبر گزاری کشکوییه خبرنگاری شغل باشد یا نباشد، برای خیلی ها عشق است. از آن عشق هایی که باید در آن بود و تجربه اش کرد و زندگی کرد تا درکش کنی. باید لمس کنی فهمیدن درد مردم […]

 

image

یک خبرنگار را تهدید نکن !
هرگز یک خبرنگار را تهدید نکن !
به نقل از خبر گزاری کشکوییه خبرنگاری شغل باشد یا نباشد، برای خیلی ها عشق است. از آن عشق هایی که باید در آن بود و تجربه اش کرد و زندگی کرد تا درکش کنی.
باید لمس کنی فهمیدن درد مردم را تا به عشقی بودن شغل خبرنگار پی ببری. باید مفهوم نگاه های منتظر و امیدوار را بشناسی تا از رسالت خبرنگار با خبر شوی.
آقای مسئول ، شما دوست دارید خبرنگار باب میل شما خبر بنگارد و در راستای عملکرد مطبوع شما قلم فرسایی کند !!! شما خبرنگار نمی خواهید ، شما خبربیار می خواهید!
آقای مسئول اگر خبرنگاران وارد جایی بشوند همه دست‌و‌پایشان را جمع می‌کنند تا مبادا چیزی بگویند یا کاری کنند که سوژه دست خبرنگار بدهند و مایه دردسر شود.
آقای مسئول ، هرگز یک خبرنگار را تهدید نکن ! چون خبرنگار چیزی برای از دست دادن ندارد ، ولی در مقابل حضرتعالی خیلی چیزها برای از دست دادن داری ! و من بخوبی می دانم برای بدست آوردنشان چه خون و دلها خورده ای …
آقای مسئول خبرنگار از مردم و برای مردم است که به عنوان زبان گویای مردم، سینه سپر می کنند تا هر آنچه که مسئولین نمی یبینند و نمی شوند به گوش و چشم آنها برسانند.
آقای مسئول ، به جای تهدید تلفنی و پیامکی ، با جوابیه ای کتبی از عملکرد خویش دفاع کن و قضاوت را به مردم بسپار ، چرا که مردم قضاوتی عادلانه خواهند داشت .
امروز، خیلی اتفاق‌ها در عالم خبرنگاری افتاده است. خبرنگار، خبرنگار است. سختی می‌کشد. امنیت شغلی ندارد، شاید خیلی‌ اوقات با کمترین مزایای شغلی می‌سازد، گاه‌گاه تهدید می شود ، چوب می‌خورد، آب خنک می خوردو … اما خبرنگار است. دیده می‌شود. شنیده می‌شود، اثر می‌گذارد و..
. دوران ندیدن و نشنیدن خبرنگار گذشت. دوران خبربیاری گذشت. آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت. مطبوعات و روزنامه‌نگاران و خبرنگاران امروز به واقعیتی بزرگ بدل شده‌اند که اگرچه با مصایب بسیار، اما خود را تحمیل کرده و شناسانده‌اند و پا سفت کرده‌اند. صبر و شکیبشان به‌بار نشسته است و قد می‌کشند و بارورتر می‌شوند.
در هر حال چه بخواهیم و چه نخواهیم، عرصه خبر با وجود پیشرفت تکنولوژی و فن اوری های ارتباطی همواره نیازمند خبرنگاران است تا امر اطلاع رسانی صریح، دقیق و سریع صورت گیرد. بنابراین خبرنگاری رسالت بزرگی است. رسالتی که با درامد کم، خطرات بسیار، نداشتن بیمه، نداشتن امنیت شغلی و…سهیم است.
علی محرابی زاده – خبرنگارکشکویئه

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.