کد خبر: 2407

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۴:۵۶

جشنواره بومی محلی با محوریت اقتصاد مقاومتی در اشکورات رودسر برگزار می شود+پوستر

  جشنواره بومی محلی با محوریت اقتصاد مقاومتی در اشکورات رودسر برگزار می شود رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر از برگزاری جشنواره هشت روزه بومی محلی توسط گروه هنری “عروس بران اشکور” همزمان با اعیاد شعبانیه در اشکورات رحیم آباد خبر کرد. به گزارش خبرنگار چابکسر نیوزعلی فلاح رنجبر با اعلام این خبر […]

 

جشنواره بومی محلی با محوریت اقتصاد مقاومتی در اشکورات رودسر برگزار می شود

image

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر از برگزاری جشنواره هشت روزه بومی محلی توسط گروه هنری “عروس بران اشکور” همزمان با اعیاد شعبانیه در اشکورات رحیم آباد خبر کرد.

به گزارش خبرنگار چابکسر نیوزعلی فلاح رنجبر با اعلام این خبر افزود : در راستای فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری ، بمناسبت سال ” اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل ” و تشویق و ترغیب جوانان جهت رشد و شکوفایی کشاورزی و درآمد داخلی ، گروه فرهنگی و هنری عروس بران اشکور با مجوز رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر ، جشنواره بومی محلی را در منطقه اشکورات رودسر (رحیم آباد) برگزار می کند.

وی افزود :از مهمترین برنامه های این جشنواره ، احداث غرفه های صنایع دستی – نمایشگاه های مختلف فرهنگی و هنری – اجرای برنامه های فرهنگی و هنری بومی محلی مثل چوپا بازی – عروس گله – برنامه های داستانی رعنا – موسیقی محلی می باشد که از تاریخ ٢١ الی ٢٨ اردیبهشت ٩۵ همزمان با اعیاد شعبانیه در منطقه اشکورات رحیم آباد برگزار خواهد شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر هدف از برگزاری این جشنواره را شناساندن و احیای فرهنگ غنی و بازیهای بومی محلی دانسته و افزود : این برنامه با توجه به اینکه در محیط روستایی و فضای باز اجراء می شود ، سعی دارد علاوه بر اجرای بازیهای محلی توسط جوانان ، به داشته های مهم فرهنگی منطقه مانند موسیقی ، غذاهای محلی ، بازیهای محلی و بومی و صنایع دستی نگاه ویژه داشته باشد.

علی فلاح رنجبر اضافه کرد : برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند احیای آداب و رسوم و سنت های اصیل را به دنبال داشته باشد.

این مسئول در پایان تصریح کرد : گروه هنری عروس بران اشکور به سرپرستی آقای مسعود ربیع پور از سال ١٣٨۴ در زمینه اجرای برنامه های سنتی و بومی نظیر ورزشهای سنتی – تئاتر – موسیقی و ….. فعالیت چشمگیری داشته و برنامه ها و جشنواره های متعددی را با همکاری اعضاء این گروه ( محسن عیالوار – صابر حیدرزاده – سیدضیاء مولوی – بهزاد پورحیدری – هادی خردمند – داوود عباسی – اکرم شعبانی) برگزار نموده است.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.