کد خبر: 2658

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۷:۵۸

سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس گیلان در کنگره ۸هزار شهید گیلان : گیلان افتخار ایران است / چه ارزشی دارد پاسپورت ما را قبول می کنند یانه / امنیت امروز مثال زدنی است

سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس گیلان در کنگره ۸هزار شهید گیلان : گیلان افتخار ایران است / چه ارزشی دارد پاسپورت ما را قبول می کنند یانه / امنیت امروز مثال زدنی است سلیمانی گفت: گیلان یک بهشت الهی است ، نعمتی الهی در ایران اسلامی که قابلیت های زیادی دراد ، استانی است که […]

image

سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس گیلان در کنگره ۸هزار شهید گیلان :
گیلان افتخار ایران است / چه ارزشی دارد پاسپورت ما را قبول می کنند یانه / امنیت امروز مثال زدنی است
سلیمانی گفت: گیلان یک بهشت الهی است ، نعمتی الهی در ایران اسلامی که قابلیت های زیادی دراد ، استانی است که نخبگان و برجستگان زیادی دارد و هدایای فراوانی به اسلام هدیه کرده است.

به گزارش چابکسر نیوز،به نقل از ۸دی حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین کنگره شهدای استان گیلان ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم گفت: چنین جلسه ای کم نظیر است ، من در کنگره های زیادی شرکت کرده ام اما کنگره شهدای گیلان بوی خاصی از آن استشمام می شود ، انگار که واقعا شهعدا در آن حضور دارند و اداره جلسه توسط یادگاران شهدا فضای جلسه را عطرآگین کرده است.

وی افزود: گیلان یک بهشت الهی است ، نعمتی الهی در ایران اسلامی که قابلیت های زیادی دراد ، استانی است که نخبگان و برجستگان زیادی دارد و هدایای فراوانی به اسلام هدیه کرده است.

سلیمانی در ادامه اظهار داشت: گیلان استان کوچکی است اما همه ایران را در خود جای داده است ، گیلان افتخار اغیران است ، برگ زنده ای از ایران است، ۸ هزار شهید انسان را متحیر می کند ، و بالغ بر ۳۰ هزار جانباز ، آزاده و شهید در استانی با این جمعیت نسبت به کل کشور بی نظیر است و گیلان به تنهایی به اندازه چند استان ادای حق کرده است.

وی افزود : من به نوبه خودم به عنوان یک ایرانی و شیعه خدمتگزار دست همه ی دست اندرکاران کنگره را می بوسم و تشکر می کنم بابت برگزاری چنین جلسه ای که در آن تلاش می شود دوران دفاع مقدس و در های قیمتی که در آن وجود دارد به جامعه معرفی شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ابراز داشت: در این جلسه می خواهم به سه نکته اشاره کنم ، نکته ی اول در باب معرفت است ، نکته دوم در باب اهداف شهداست و نکته سوم در باب سلوک اخلاقی شهداست.

سلیمانی با اشاره به عدم توانایی ما برای درک معنای شهید و شهادت گفت: تا کسی شهید نبود ، شهید نمی شود و اگر کسی را دیدید که بوی شهید از رفتار او مشاهده می گردد بدانید شهید می شود، شرط شهید شدن، شهید بودن است. شهید حجاب های ظلمانی را پشت سر می گذارد و به جایگاه عند ربهم یرزقون نایل می شود. شهدای حرم، هوشمند ترین های معاصر اند، چون مترصد فرصتی بودند که خودشان را به محبوب اتصال دهند و به فوز اعظم دست یابند.

سلیمانی گفت: مسیر اصلی که همه ی شهدا طی کرده اند و به اینجا رسیده اند مسیر هجرت است. هجرت از خود و مقامات و زیباییها. مثل شهید عطری.. شهدا این هجرت را در همه ابعاد به کما رساندند.مرتبه سوم جهاد است. پایداری دین است.

سلیمانی گفت: در مقام شهدا نباید تردید کرد. مثل ائمه دریای اعجاز هستند. آنها همچون قطره ای هستند که به دریا وصل شده اند، آهن همیشه اهن است اما در مدار مغناطیس که قرار بگیرد آهن ربا می شود و همه را جذب می کند و شهید به مدار الله متصل است پس اعجاز دارد و به این دلیل است که انسان توسل می کند

وی اظهار داشت: شهید چون ذوب در خداست اخلاص پیدا کرده است ، این یک قاعده است ، هرکس به مدار علی نزدیک شد کمیل می شود ، ابوذر می شود ، سلمان می شود و فلسفه شهید فلسفه اتصال است.

سلیمانی گفت:۸ هزار شهید دادن ساده نیست و گیلا در طول ۸ سال دفاع مقدس ۸ هزار شهید داده است یعنی هر سال هزار نفر جوان شهید شده اند.

سلیمانی در ادامه افزود: قربانی مهم ایت اما دلیل اصلی آن مهمتر است امام اسلام ناب را کاووش کرد این خبرگی امام بود.انقلاب برای نجات تنها اسلام نبود بلکه برای نجات ایران بود. ۷۰۰سال تاریخ ایران توسط غیرایرانی ها حکومت شد.اگر اسلام نبود ایران تمام میشد. لذا دفاع از سالام دفاع از ایران است. نماز هم میش ود قضا شود اما جهاد هرگز نباید قضا شود کهع اگر قضا شود نماز هم قضا میشود.

وی در پایان اظهار داشت: ما خرمنی از آتش دور کشورمان است عراق و افغانستان و ترکیه و پاکستان را ببینید. جمهوری اسلامی را با کجا می خواهیم مقایسه کنیم.این آزادی رشد علمی و امنیت را کجا باید یافت؟ عزت مهم است. چه چیزی می تواند جایگزین عزت شود؟ چه ارزشی دارد پاسپورت ما را قبول کنند؟ عزت چه می شود؟ استقلال مهم است. در اقتصاد در فرهنگ در سیاست. در مساله جنگ و جبهه نباید فراموش شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.