کد خبر: 2774

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ - ۹:۲۴

سایت نفتی سردارجنگل هرگز به نکا منتقل نخواهد شد/کم کاری مدیران شهرستان رودسر دیگر پذیرفتنی نیست

سایت نفتی سردارجنگل هرگز به نکا منتقل نخواهد شد/کم کاری مدیران شهرستان رودسر دیگر پذیرفتنی نیست در روزهای اخیر برخی رسانه ها خبری از انتقال سایت نفتی سردار جنگل از شهرستان رودسر استان گیلان به شهر نکا در استان همجوار(مازندران) منتشر نمودند که لازم بود مباحثی را جهت تنویر افکار عمومی در خصوص عدم انتقال […]

سایت نفتی سردارجنگل هرگز به نکا منتقل نخواهد شد/کم کاری مدیران شهرستان رودسر دیگر پذیرفتنی نیست
در روزهای اخیر برخی رسانه ها خبری از انتقال سایت نفتی سردار جنگل از شهرستان رودسر استان گیلان به شهر نکا در استان همجوار(مازندران) منتشر نمودند که لازم بود مباحثی را جهت تنویر افکار عمومی در خصوص عدم انتقال سایت نفتی بیان نمائیم.
به گزارش خبرنگار رودسریها ، در روزهای اخیر برخی رسانه ها خبری از انتقال سایت نفتی سردار جنگل از شهرستان رودسر استان گیلان به شهر نکا در استان همجوار(مازندران) منتشر نمودند که لازم بود مباحثی را جهت تنویر افکار عمومی در خصوص عدم انتقال سایت نفتی بیان نمائیم.

image

میدان گازی سردارجنگل در سال ۱۳۸۰ و در عمق ۷۰۰ متری از سطح آب، کشف شد و ۱۰ سال بعد، در پی مطالعات اکتشافی بر روی سکوی نیمه شناور امیرکبیر، یک لایه نفتی، در عمق ۷۲۸ متری در این مخزن هیدروکربوری کشف گردید که دارای ذخیره نفت درجای ۲ میلیارد بشکه‌ است، که با توجه به ضریب برداشت ۲۵٪ درصدی آن، مقدار نفت قابل استحصال این مخزن، در حدود ۵۰۰ میلیون بشکه نفت می‌باشد.

شرکت نفت جهت پشتیبانی از این میدان درصدد برآمد تا نقطه ای را جهت ساخت سایت پشتیبانی نفتی و گازی احداث نماید و پس از گزینه های مختلف شهرستان رودسر استان گیلان را برای این امر انتخاب نمود.
در رقابت با شهر رودسر ، نکا در استان مازندران بعنوان رقیبی قوی قد علم نموده بود و هرچند گاهی شایعه ای برای انتقال سایت پشتیبانی نفتی به آنجا ایجاد می شد ولی پس از چند روز فروکش می کرد.
ولی آیا واقعا شهر نکا می توانست برای سایت پشتیبانی نفتی و گازی انتخاب شود؟
براساس گزارش شرکت نفت ، فاصله ساحل رودسر در استان گیلان تا میدان کشف شده نفتی ۱۸۸ کیلومتر بوده و دورترین نقطه به آن شهر نکا در استان مازندران با ۲۵۰ کیلومتر می باشد.
حال بر همین اساس و بدلیل به صرفه نبودن فاصله میدان کشف شده تا ساحل نکا شرکت نفت هرگز ترغیب به انتقال سایت پشتیبانی به شهر نکا نخواهد بود.
میدان سایت نفتی سردار جنگل
مدیران شهرستانی پیگیر اجرای سریع تر این سایت پشتیبانی باشند تا شایعات دوباره رخ ندهد.
کم کاری مدیران شهرستان رودسر در ۴ سال اخیر خود باعث ایجاد اینگونه شایعات بوده ، زیرا که اگر سنگ بر سنگی نهاده میشد و اعتبارات تخصیصی هرچند ناچیز این چندسال محل ساخت سایت نفت و گاز در رودسر استفاده میشد دیگر اجازه ای به ایجاد تفکراتی که موجب نگرانی مردم بشود ، نمیشد.
بر منتخب مردم رودسر و املش در مجلس واجب است که با همتی مضاعف پیگیر هرچه سریع تر این پروژه ملی باشد زیرا که ۴ سال ضعف مدیریتی نماینده وقت برهمگان اشکار است که قدمی برای پیشرفت این پروژه برداشته نشد و در بسیاری اوقات مخالف اجرای این پروژه بوده است.
از مسئولین شهرستان رودسر نیز انتظار میرود ، براساس شعار سال “اقدام و عمل” نسبت به شرایط ایجاد هرچه سریع تر سایت پشتیبانی نفت سردار جنگل گام بردارند زیرا که دیگر مردم هیچ کم کاری را از آنها قبول نخواهند کرد.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.