کد خبر: 2880

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۸:۳۳

انتقاد صریح استاندار از فامیل بازی در شهرداری های گیلان / نجفی: استخدام ها باید علنی اعلام شود

انتقاد صریح استاندار از فامیل بازی در شهرداری های گیلان / نجفی: استخدام ها باید علنی اعلام شود استاندار گیلان با بیان اینکه شهرداری‌های چند شهرستان بستگان خود را در شهرداری جذب کردند، گفت: اگر بخواهد استخدامی صورت گیرد باید علنی اعلام شود. به گزارش چابکسر نیوز به  نقل از «دیارباران»، محمد علی نجفی در […]

انتقاد صریح استاندار از فامیل بازی در شهرداری های گیلان / نجفی: استخدام ها باید علنی اعلام شود

استاندار گیلان با بیان اینکه شهرداری‌های چند شهرستان بستگان خود را در شهرداری جذب کردند، گفت: اگر بخواهد استخدامی صورت گیرد باید علنی اعلام شود.

به گزارش چابکسر نیوز به  نقل از «دیارباران»، محمد علی نجفی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان در سالن شهید انصاری استانداری بر ضرورت پیگیری مجدانه مدیران در ارتقاء سهم استانی از بخش ملی تأکید کرد و افزود: باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی در جهت توسعه استان بیشتر بهره گیریم.

وی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی در توسعه کشور، گفت: بحث اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل است و نباید شعارگونه باشد و بخشی از آن به‌صورت برنامه‌ریزی میان مدت و بخشی کوتاه مدت است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه امسال در مبحث اقتصاد مقاومتی و شکوفایی اقتصادی کشور و گیلان باید هم دل و هم زبان باشیم، گفت: خوشبختانه استان گیلان در این زمینه حضور قوی داشته و اکنون نیز شدتش بیشتر شده است.

نجفی با انتقاد از بکارگیری برخی از نیروها در ادارات و شهرداری ها با بیان اینکه با وجود عدم اشتغال  خانواده‌های شهدا و جانبازان و افراد تحصیلکرد اگر سهمیه ای باشد باید بر طبق شایستگی ها و قانونی صورت پذیرد افزود: متأسفانه برخی به عنوان نیروهای پروژه ای شش ماهه به کارگیری می شوند اما بعد ماندگار و متأسفانه تمامی اعتبارات آن دستگاه صرف پرداخت حقوق این گونه نیروهامی شود.

وی بر ضرورت اهتمام هر چه بیشتر همه مدیران در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و افزود: باید با تمام توان همراه، همدلی و همزبان در جهت شکوفایی اقتصادی، ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم که الحمدا… حضور استان در این بخش حضوری قوی است.

استاندار گیلان پیگیری مصوبات سفر رییس جمهور به گیلان را از جمله برنامه های روزانه کاری دانست و ادامه داد: کمتر هفته ای جلسه ای با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور و وزرای دیگر در این راستا برگزار نمی شود.

وی با بیان اینکه بر طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهور باید با اقدام و عمل  اقتصاد مقاومتی را تحقق ببخشیم تصریح کرد: همراهی تمامی دستگاهها  در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است.

نماینده عالی دولت در گیلان  با بیان اینکه مسئولان کشوری علاقمند به توسعه گیلان هستند، گفت: دستگاهها در جهت گرفتن سهم گیلان از بخش ملی تلاش کنند.

وی با اشاره به حضور میانگین  ۵ میلیون گردشگر در استان اظهار داست: علیرغم وجود این میزان گردشگر در استان اما اعتبارات گیلان براساس جمعیت ۲ و نیم میلیونی آن در نظر گرفته می شود که مسئولین باید  سهم استانی خود را از بخش ملی به جد پیگیری کنند.

استاندار گیلان با انتقاد از روند کند جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی توسط برخی از دستگاهها افزود: در برخی از دستگاه ها متأسفانه نتوانستند در یکسال اخیر سرمایه گذار خارجی و داخلی جذب کنند که باید تلاش ویژه ای در این راستا صورت پذیرد.

نجفی با بیان اینکه برای اجرای پروژه هیچ گاه منتظر اعتبار نبوده ایم افزود: مدیران دستگاههای اجرایی باید با تمام توان به روند ساخت پروژه ای که شروع گردیده ادامه و پروژه های لحاظ شده در برنامه را آغاز کنند.

وی وضعیت اعتباری دولت در سال جاری را بهتر دانست و افزود: باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی در جهت توسعه استان بیشتر بهره گیریم.

نجفی با بیان اینکه امسال نباید طرح جدیدی بدون تصویب شورای برنامه ریزی استان و در نظر گرفتن اعتبارات آن شروع شود  تأکید کرد: طرح‌هایی که شروع شده ادامه یابند و امیدواریم امسال وضع اعتبارات دولت بهتر شود و از همکاری بخش خصوصی بیشتر بهره‌مند شویم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه باید برنامه های توسعه  استان را عمیق‌تر ببینیم و درگیرمسائل روزمره که فراوان است نشویم  افزود: باید برنامه‌ها را محوریت اقتصادی و تحول گرا دنبال کنیم که در راس آنها مصوبات سفر ریس جمهور اساس کار ما است

وی افزود: فضای مهیا گردیده در بهره گیری از سرمایه گذاران، رفع مشکلات بانکی و افزایش تولید نفت قطعاً در ارتقاء بودجه و اعتبارات کشور و استان اثر گذار خواهد بود.

نجفی با بیان اینکه به هر میزان پیگیری استانی در جذب اعتبارات جدی‌تر باشد بی‌شک سهم بیشتری به استان تعلق خواهد گرفت افزود: مدیران با جدیت تکالیف که بر عهده آنان قرار گرفته شده را انجام دهند.

وی با انتقاد از چند شهرداری استان گیلان پرداخت و اظهار کرد: شهرداری‌های چند شهرستان بستگان خود را در شهرداری جذب کردند و مزایای آن‌ها را به سختی تهیه کردیم.

نجفی تصریح کرد: اگر بخواهد استخدامی صورت گیرد باید علنی اعلام شود چراکه بسیاری از فرزندان خانواده‌های شهدا و جوانان تحصیل کرده بیکار هستند و اگر قرار است چیزی تعلق گیرد متعلق به همه است.

استاندار گیلان به انتقاد از  برخی مدیران ادارات کل پرداخت و اظهار کرد: بعضی از ادارات بیشتر سرگرم تغییر مدیران شهرستان هستند و مدیران شهرستان‌ها در صورتی باید تغییر کنند که با دولت هم سو نباشند.

نجفی با اشاره به اینکه موافق تغییرات مداوم مدیران شهرستانی نیستم، بیان کرد: ما همیشه به‌دنبال آرامش بودیم و هیچ موقع جریان خطی را دنبال نکردیم.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تقویم شمسی
تیر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱