صبح پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ، اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رودسر در سال ۹۵ با محوریت اقتصاد مقاومتی در دفتر امام جمعه رودسر برگزار شد.

جلسه شورای فرهنگی رودسر3به گزارش چابکسرنیوز، صبح امروز اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رودسر در سال ۹۵ با محوریت اقتصاد مقاومتی  در دفتر امام جمعه رودسر برگزار شد.

حجت الاسلام محمدعلی دستجردی هدف برگزاری این جلسه را هم افزایی و تعامل بیشتر بین مسئولین فعال در حوزه فرهنگی دانست و افزود: همه باید در راستای تبیین و ترویج فرهنگ غنی اسلامی در منطقه خود تلاش کنیم.

امام جمعه رودسر با تاکید براینکه مراکز علمی و آموزشی شهرستان با مطرح کردن مشکلات فرهنگی و برگزاری جلسات تخصصی می تواند زمینه آسیب شناسی ناهنجاری های فرهنگی جامعه را فراهم سازد، اظهار داشت : بیشترین مشکلات جامعه در بخش ازدواج جوانان، تجمل گرایی و خواسته های غیر منطقی خانواده ها است.

وی تصریح کرد: مراکز علمی و آموزشی به دلیل نفوذ کلامی بر نسل جوان و نوجوان کشور می تواند در ارائه بسته های فرهنگی با توجه به سلایق نسل امروز نقش بسزایی را ایفا کند.

امام جمعه رودسر اظهار کرد: کاهش مدت دریافت تسهیلات کم درصد ، افزایش کارآمدی اراضی کشاورزی منطقه ،تشکیل کارگروه فروش محصولات بومی و پیدا کردن بازارهای مصرف خارجی و از سوی دیگر الگوی پذیری از کارآفرین های موفق منطقه می تواند شهرستان را از رکود اقتصادی و مشکلات این حوزه بر طرف سازد.

وی همچنین با اشاره به اینکه قرارگاه فرهنگی نماز جمعه شهرستان رودسر در راستای هماهنگی هرچه بیشتر فعالیت های فرهنگی و اقدام عملی در حوزه به زودی فعالیت های خود را آغاز و امیدواریم نتایج مثبت آن در جامعه مشاهده شود.

در ادامه جلسه فرماندار شهرستان رودسر اظهار داشت: قرارگاه فرهنگی در افزایش کیفی و کمی فعالیت های این حوزه می تواند نقش مهمی را ایفا کند و این امر می طلبد همه دستگاه ها با تمام توان در این مسیر گام بردارند و نقش خود را جهادی و موثر اجرایی سازند.

امیرجانبازی رودسری افزود: شناسایی ظرفیت های شهرستان در حوزه فرهنگی و اقتصاد مقاومتی در اولویت کاری فرمانداری رودسر قرار دارد و قرارگاه فرهنگی می تواند مسیر حرکت حوزه فرهنگی را ریل گذاری کند.

وی خاطرنشان کرد: نگاه ویژه به اقتصاد درونی و ظرفیت های بومی منطقه و وجود گردشگری تجاری،سلامت و مذهبی می تواند آینده روشنی را برای شهرستان رودسر رقم بزند.

در پایان جلسه پیشنویس اولیه اساسنامه قرارگاه فرهنگی نماز جمعه رودسر به مدیران شهرستان ها برای بررسی و تکمیل آن ارجاع داده شد که در جلسه آینده این اساسنامه تصویب شود./