کد خبر: 3297

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ - ۱۸:۱۹

همبرگرهای مسموم و میکروبی که جان می گیرند!

همبرگرهای مسموم و میکروبی که جان می گیرند! همبرگرها و کباب های رنگ و وارنگ که این روزها در رستوران ها خود نمایی می کنند می توانند تبدیل به غذاهایی سمی به جایی غذایی خوش طعم شوند. به  گزارش چابکسر نیوز متخصصان تغذیه به افراد هشدار می دهند در صورت طبخ ناصحیح انواع کباب ها […]

همبرگرها و کباب های رنگ و وارنگ که این روزها در رستوران ها خود نمایی می کنند می توانند تبدیل به غذاهایی سمی به جایی غذایی خوش طعم شوند.
به  گزارش چابکسر نیوز متخصصان تغذیه به افراد هشدار می دهند در صورت طبخ ناصحیح انواع کباب ها و همبرگرها با احتمال زیاد به بیماری هایی چون اسهال، استفراغ و مسمومیت غذایی شدید مبتلا خواهند شد.
گفتنی است، عدم شستشوی دستها به هنگام درست کردن این نوع غذاها، استفاده از مواد اولیه ناسالم، فاسد، استفاده از ظروف آلوده و روغن های مانده و در نهایت عدم توجه به دمای پخت کافی همبرگر و کباب می تواند زمینه ساز بیماری های شدید شود.
همبرگر و کباب آلوده که  مسموم هستند می توانند خطری جدی برای سلامت کودکان ، سالمندان ، افراد دچار مشکل نقص سیستم ایمنی بدن مانند بیماران سرطانی تحت درمان شیمی درمانی باشند و حتی در مواردی باعث مرگ آنها شوند.
بر این اساس توصیه های سلامتی برای طبخ همبرگر سالم عبارت است از :
شستشوی دستها با آب و صابون حین پخت غذا بویژه دست زدن به گوشت خام.
استفاده از انبرک و کفگیرهای شسته شده برای برگرداندن همبرگر تا هر دو روی همبرگر به یک میزان سرخ شود.
دقت در این نکته که وسط همبرگر و کباب پخته شده و صورتی رنگ نباشد که به معنای عدم پخته شدن کامل آن است.
همبرگرهای ناسالم حاوی میکروب ها و باکتری هایی چون E.coli ، سالمونلا و کامپیلوباکتر هستند که از جمله مرگبارترین باکتری های جهان هستند.
بررسی ها نشان می دهند، بیش از ۱۰ هزار سلول تشکیل دهنده آلودگی های میکروبی در سطح گوشت قرمز خام وجود دارد و فرد اگر بدون دستکش به آنها دست بزند و یا بدون توجه به نکات بهداشتی با آنها غذا درست کنند درصد زیادی از آنها را وارد بدن خود و اطرافیان می کند.
و در نهایت توصیه کارشناسان پرهیز از خوردن مواد غذایی فست فود بویژه در فصول گرم سال از فروشگاه ها و رستوران های نامعتبر است تا دچار بیماری نشوند.
منبع: dailymail
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.