کد خبر: 3408

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ - ۱۰:۴۸

واکنش مشاور پادشاه بحرین به هشدار سردار سلیمانی

مشاور اطلاع رسانی پادشاه بحرین به هشدار سردار قاسم سلیمانی نسبت به هرگونه تعدی به آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی بارز شیعه بحرین واکنش نشان داد. به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سایت ژورنال مصر؛ نبیل الحُمر مشاور حمد بن عیسی آل خلیفه در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: […]

مشاور اطلاع رسانی پادشاه بحرین به هشدار سردار قاسم سلیمانی نسبت به هرگونه تعدی به آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی بارز شیعه بحرین واکنش نشان داد.

واکنش مشاور پادشاه بحرین به هشدار سردار سلیمانی

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سایت ژورنال مصر؛ نبیل الحُمر مشاور حمد بن عیسی آل خلیفه در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: “مشخص شده است که عیسی قاسم بخشی از پروژه ایران و مرتبط با سپاه پاسداران است و حزب الله و قاسم سلیمانی و دیگران این را تایید می‌کنند و بقیه هم آن را تایید خواهند کرد”.

وی همچنین از هشدار وزارت کشور بحرین نسبت به هرگونه دعوت تحریک آمیز یا اقدامات برهم زننده امنیت و نظم عمومی خبر داد و گفت که اقدامات قانونی لازم در قبال آن اتخاذ خواهد شد.

در پی لغو تابعیت روحانی برجسته در بحرین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای هشداری بی‌سابقه به رژیم آل‌خلیفه داده و گفته است که تجاوز به این روحانی برجسته «برای مردم راهی جز مقاومت مسلحانه باقی نخواهد گذاشت».

بیانیه فرمانده سپاه قدس به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مردم مسلمان و مظلوم بحرین مدت طولانی و سالهای مدیدی است تحت ظلم، تبعیض، بی‌عدالتی، تحقیر و اقدامات خشن، ضدانسانی و غیر قابل قبول آل خلیفه قرار گرفته‌اند.

این مردم نجیب و صبور به‌رغم فشارهای سنگین و برخوردهای نژاد پرستانه آل خلیفه حتی دستگیری برخی از رهبران سیاسی و دینی، به زندان کشاندن زنها و کودکان و شکنجه خوفناک آنها، لغو تابعیت شهروندان، تضییع حقوق شهروندی و دهها جنایت دیگر، بدون دادن هرگونه بهانه‌ای به دست آل خلیفه به‌دنبال احقاق حقوق حقه خود به‌صورت مسالمت آمیز بوده و تشدید فشارها هرگز آنها را از این مسیر سلمی خارج نکرده است.

اما گستاخی آل خلیفه به جایی رسیده است که با نادیده گرفتن نجابت مردم و حرکت سلمی آنها و با استفاده از سکوت معنادار سازمان ملل، آمریکا و کشورهای غربی هر روز بر دامنه جنایات خود و ایجاد خفقان و فشار بیشتر بر ملت بحرین افزوده است.

بازداشت غیرقانونی شیخ علی سلمان و دیگر رهبران سیاسی و دینی بحرین در سایه سکوت مجامع بین المللی، آل خلیفه را به این گستاخی کشانده تا حریم روحانی برجسته و رهبر دینی شیعیان بحرین، حضرت آیت الله شیخ عیسی قاسم را مورد تهدید قرار داده و تصورات نگران کننده‌ای در اذهان مردم منطقه و بحرین به وجود آورد. به نظر می‌رسد آل خلیفه از حرکت مسالمت آمیز مردم سوء استفاده کرده و برآورد دقیقی از خشم مردم ندارد. یقیناً آنها می‌دانند تجاوز به حریم آیت الله شیخ عیسی قاسم خط قرمزی است که عبور از آن شعله‌ای از آتش را در بحرین و سراسر منطقه پدید خواهد آورد و برای مردم راهی جز مقاومت مسلحانه باقی نخواهد گذاشت. قطعاً تاوان آن را آل خلیفه پرداخت خواهد کرد و نتیجه آن جز نابودی این رژیم سفاک نخواهد بود.

حامیان آل خلیفه بدانند اهانت به آیت الله شیخ عیسی قاسم و استمرار فشارهای بیش از حد به مردم بحرین سرآغاز انتفاضه خونینی است که عواقب آن به‌عهده کسانی خواهد بود که به گستاخی حکام بحرین مشروعیت می‌دهند.

(وانتصروا من بعد ما ظلموا و سیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون) شعرا ۲۲۷
قاسم سلیمانی

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.