کد خبر: 3450

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۰۹ - ۶:۵۸

«سرولات» رودسر در حال تبدیل شدن به «حیران»

مسرور با بیان اینکه حجم انبوهی از ویلاهای ساخته شده شیک و مدرن در گردنه حیران ناشی از تغییر کاربری‌های غیرمجاز بوده است گفت: اقدام مشابه‌ای در همین راستا در منطقه سرولات رودسر انجام داده‌ایم که این منطقه در حال تبدیل شدن به منطقه‌ای شبیه حیران بود بنابراین جهت جلوگیری از این معضل در مرحله […]

مسرور با بیان اینکه حجم انبوهی از ویلاهای ساخته شده شیک و مدرن در گردنه حیران ناشی از تغییر کاربری‌های غیرمجاز بوده است گفت: اقدام مشابه‌ای در همین راستا در منطقه سرولات رودسر انجام داده‌ایم که این منطقه در حال تبدیل شدن به منطقه‌ای شبیه حیران بود بنابراین جهت جلوگیری از این معضل در مرحله تنظیم گزارش و ابلاغ آن به مراجع ذیصلاح هستیم.
به گزارش رودسری ها ، سیف‌اله مسرور پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه در سازمان بازرسی استان برگزار شد اظهار داشت: دنیا و جهان از بدو خلقت دارای دو بعد بوده است، یکی ظالمان و اشخاصی که همیشه بر دیگران ظلم روا داشته و دیگری مظلومان که همیشه مورد ظلم ظالمان قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) الگویی برای عدالت و شجاعت مطلق و مدافع حقوق مظلومان بود گفت: آن حضرت همیشه در موضع دفاع از مظلومان بود و در راستای پافشاری اجرای عدالت و حمایت از محرومان و مستضعفان به دست ظالمان به شهادت رسید.

مسرور با اشاره به اینکه آنهایی که نقشه پلید و شوم به شهادت رساندن شهید دکتر بهشتی را ترسیم کردند نقش رهبری و مردم را مدنظر قرار ندادند افزود: فردای روز به شهادت رسیدن شهید بهشتی و یاران ایشان شاهد اتفاقات و شور و هیجانی از مردم بودیم که به دفاع از آنان برخاستند.

مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان با بیان اینکه امروز این وظیفه بر دوش ماست تا شهید بهشتی را بیشتر بشناسیم و به نسل‌های آینده معرفی کنیم خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی دارای دو وظیفه است که یکی نظارت بر عملکرد دستگاه‌های دولتی و عمومی و دیگری بازرسی از این دستگاه‌هاست.

وی با بیان اینکه در انجام وظیفه اصلی خود که نظارت بر کار دستگاه‌های اجرایی و اداری است با قدرت زیادی ورود کردیم اعلام کرد: در سال گذشته ۶ شهرداری در سطح استان گیلان را مورد بازرسی قرار دادیم.

مسرور افزود: سعی ما بر این است که قبل از وقوع جرم به دستگاه‌های دولتی و غیردولتی مشاوره دهیم چون این کار آثار اجتماعی بسیار مطلوبی را در پی دارد و نظارت بر معاملات دولتی و دستگاه‌های عمومی غیردولتی از جمله اقداماتی است که برای جلوگیری از فساد در ادارات صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۴ در ۱۳۹۱ کمیسیون معاملات شرکت کردیم و مبلغ ریالی نظارت شده ۲ هزار و ۲۴۱ میلیارد تومان از طریق مزایده و خدمات در استان بوده است گفت: از این موارد به ۳۵ مورد معامله ابطال،۳۵ مورد تذکر کتبی و ۲۸ مورد تذکر شفاهی داده شد.

مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان با بیان اینکه به دلیل آشنایی دستگاه‌ها از شیوه معاملات، اشتباهات کمتری رخ داد مطرح کرد: ۱۵ نامه هشدار به مقامات عالی رتبه استان ارسال کردیم تا از وقوع جرم ممانعت شود.

وی گفت: در حوزه اقتصاد و دارایی ۲۴ مورد، بانک و بیمه ۴۲ مورد، نفت ۱۶ مورد، نیرو و ارتباطات ۴۹ مورد، تعاون،کار و امور رفاهی ۱۴ مورد، جهادکشاورزی ۶۸ مورد، حوزه راه و شهرسازی ۱۷ مورد، حوزه صنعت، معدن و تجارت ۲۵ مورد، انتظامی، امنیتی و نهادها ۱۲ مورد و وزارت کشور و شهرداری‌ها ۴۵ مورد آسیب شناسایی شده است.

مسرور با بیان اینکه ممانعت از تغییر کاربری و آب‌بندهای رشت و برخی از شهرستان‌ها جزو کارهای صورت گرفته بوده است گفت: ما در مورد صدور مجوز بهره‌برداری بهینه در مورد کشاورزی مشکلی نداریم و در یک مورد ۶۳ هزار متر مربع که برای اجرای طرح گرفته شده و کاری صورت نداده بود بازپس گرفته و در اختیار دستگاه‌های مربوطه قرار دادیم.

بازرس کل استان با بیان اینکه رودخانه‌های گوهررود و زرجوب از مشکلات زیست محیطی در شهر رشت است و سازمان بازرسی استان از روند احیا رودخانه‌های رشت راضی نیست و این روند را مثبت اعلام نمی‌کند گفت: ۵۰ میلیاردی که در سال ۹۴ به این امر اختصاص داده شد هنوز یک چهارم آن داده نشده ولی به همان مقداری که داده شده نیز برای ما رضایت‌‌بخش نیست.

وی با بیان اینکه ما به دنبال دستگاه خاطی در مورد رودخانه زرجوب هستیم و تا به امروز نگاه ما نگاهی نظارتی بوده ولی اکنون نگاهی بازرسانه به این موضوع داریم گفت: ۵۱ بازرسی برنامه‌ای و مستمر داشتیم و این ۲۶ درصد بیشتر از ظرفیت ابلاغی به استان بوده است.

مسرور با اشاره به اینکه ساماندهی منطقه حیران از بازرسی‌های فوق العاده در استان بوده است و بر این ادعا هستیم که برای همیشه مشکلات آن منطقه را مرتفع کردیم گفت: این یک بحث ملی بود و به مسئولان و مدیران دستگاه‌های مربوطه گزارش داده‌ایم ولی تجاوز به منطقه ملی در گردنه حیران اتفاق نیفتاده بود.

وی با بیان اینکه این به آن مفهوم نیست که تخلفاتی در گردنه حیران صورت نگرفته باشد و تخلفات صورت گرفته داخل طرح هادی بوده و ملک مردم بوده است افزود: مردم باید ضوابط را رعایت کنند ولی نقض قوانین و مقررات به‌وسیله مسئولان و مدیران در مورد اعمال و سهل‌انگاری خارج از محدوده طرح هادی و تغییر کاربری بوده است.

مسرور با بیان اینکه حجم انبوهی از ویلاهای ساخته شده شیک و مدرن در گردنه حیران ناشی از تغییر کاربری‌های غیرمجاز بوده است گفت: اقدام مشابه‌ای در همین راستا در منطقه سرولات رودسر انجام داده‌ایم که این منطقه در حال تبدیل شدن به منطقه‌ای شبیه حیران بود بنابراین جهت جلوگیری از این معضل در مرحله تنظیم گزارش و ابلاغ آن به مراجع ذیصلاح هستیم.

مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان با بیان اینکه در سال ۹۴ حدود ۶۸ میلیارد تومان را به خزانه دولت و یا در مسیرهایی که برای اعتبار آن پیش بینی شده بود برگشت دادیم افزود: در سال گذشته ۴۳۳ مورد پیشنهاد لازم الاجرا را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کردیم.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.