کد خبر: 3550

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۰۳ - ۱۳:۰۹

مرغ هورمونی در گیلان وجود ندارد/استفاده از هورمون شایعه است

مدیرکل دامپزشکی گیلان با بیان اینکه دام‌های هورمونی در گیلان و کشور وجود ندارد گفت: این موارد تنها شایعاتی بی‌اساس است و مبنای علمی ندارد. به گزارش چابکسر نیوز، سهراب عاقبتی صبح امروز در نشستی خبری در رشت اظهار داشت: از ۱۷۰۰ عامل بیماری عفونی ۵۰ درصد آن میان انسان و حیوان مشترک است و […]

مدیرکل دامپزشکی گیلان با بیان اینکه دام‌های هورمونی در گیلان و کشور وجود ندارد گفت: این موارد تنها شایعاتی بی‌اساس است و مبنای علمی ندارد.

image

به گزارش چابکسر نیوز، سهراب عاقبتی صبح امروز در نشستی خبری در رشت اظهار داشت: از ۱۷۰۰ عامل بیماری عفونی ۵۰ درصد آن میان انسان و حیوان مشترک است و عوامل انتقال بیماری می‌تواند ویروس، باکتری و انگل باشد.

وی بیماری‌های تب مالت، هاری و سل را بیشترین بیماری‌های مشترک انسان و حیوان اعلام کرد و گفت: امسال تاکنون ۵۰۰۰ دام را مورد آزمایش سل قرار دادیم که یک رأس آن مثبت بود و پنج کانون تب مالت و یک کانون بیماری سل نیز شناسایی شد.مرغ

مدیرکل دامپزشکی گیلان با بیان اینکه در مورد بیماری سل و بروسلوز برنامه مدونی را همگام با سایر استان‌ها انجام می‌دهیم تصریح کرد: دام‌ها بعد از شناسایی، مستقیم وارد کشتارگاه می‌شوند و کلیه کشتارها تحت نظارت دامپزشک دولتی انجام می‌شود.

عاقبتی خسارت‌های وارد شده بر هشت کانون شناسایی شده امسال را حدود ۶۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این خسارت‌ها به‌طور مستقیم به دامدار وارد می‌شود بنابراین برای ادامه همکاری مستمر دامداران از محل اعتبارات به آنها غرامت پرداخت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دامپزشکی استان گیلان پایش کلیه دام‌ها، طیور و آبزیان را انجام می‌دهد اظهار کرد: کلیه اطلاعات دام‌ها در سامانه پایش ثبت شده است و این سامانه پردازش اطلاعات را انجام می‌دهد و گزارش لحظه به لحظه را به کاربر می‌دهد.

مدیرکل دامپزشکی گیلان با تاکید بر اینکه از هیچ نوع هورمونی در دام‌های گیلان و کشور استفاده نمی‌شود مطرح کرد: استفاده از هورمون تنها شایعاتی بی‌اساس است و مبنای علمی ندارد و به‌وسیله افرادی که صاحب‌نظر نیستند گفته می‌شود.

عاقبتی با بیان اینکه استفاده از هورمون هزینه تولیدکننده را بالاتر می‌برد و توجیه اقتصادی برای استفاده از آن از سوی تولیدکننده وجود ندارد خاطرنشان کرد: مردم با اطمینان خاطر مرغ را مصرف کنند و دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند./تسنیم

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.