کد خبر: 3553

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۹:۳۴

آموزش تفکیک زباله در روستای اوشیان چابکسر برگزار شد +تصاویر

شورای محیط زیست چابکسر با همکاری کانون قدم های سپید اقدام به آموزش اهالی روستاهای این بخش در زمینه تفکیک زباله نموده است. به گزارش خبرنگارچابکسر نیوز، عصر دوشنبه ۴ مردادماه ، دوره آموزشی تفکیک زباله با استقبال خوب اهالی روستای اوشیان و هلو کله چابکسر برگزار گردید. در این دوره لزوم و اهمیت تفکیک […]

شورای محیط زیست چابکسر با همکاری کانون قدم های سپید اقدام به آموزش اهالی روستاهای این بخش در زمینه تفکیک زباله نموده است.
به گزارش خبرنگارچابکسر نیوز، عصر دوشنبه ۴ مردادماه ، دوره آموزشی تفکیک زباله با استقبال خوب اهالی روستای اوشیان و هلو کله چابکسر برگزار گردید.

در این دوره لزوم و اهمیت تفکیک زباله از مبدا،رها نکردن زباله در طبیعت و مضرات و ایجاد بیماری در صورت دفع غیربهداشتی زباله ،استفاده درست از منابع و کاهش حجم زباله،مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف و خطر برای سلامتی و ماندگاری زیاد این ظروف در طبیعت جهت تجزیه و مشکلاتی که سفره های یکبار مصرف در طبیعت ایجاد میکنند،استفاده از ساک دستی در هنگام خرید و نه گفتن به پلاستیک،نحوه درست دفن بهداشتی زباله تر در حیاط منازل روستائیان و تهیه کود از زباله تر و جمع آوری زباله خشک در روزهای تعیین شده توسط دهیاری آموزش داده شد.

روستای اوشیان در ۳ کیلومتری شهر چابکسر قرار دارد و ۴۰۹ خانوار جمعیت دارد.

image image image image image image

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.