کد خبر: 3701

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۲ - ۸:۱۵

قاسم آباد چابکسر در کشور به دهکده صنایع دستی معروف است

قاسم آباد چابکسر در کشور به دهکده صنایع دستی معروف است شهرستان رودسر باتوجه به مواهب الهی از دریا تا کوهستان همواره بهترین فرصت جهت جذب گردشگران و توریست بوده است به همین جهت نیازمند توجه سازمان گردشگری و میراث فرهنگی در معرفی طبیعت بکر و دیدنی منطقه و همچنین ۱۳۵ اثر باستانی این شهرستان […]

قاسم آباد چابکسر در کشور به دهکده صنایع دستی معروف است
شهرستان رودسر باتوجه به مواهب الهی از دریا تا کوهستان همواره بهترین فرصت جهت جذب گردشگران و توریست بوده است به همین جهت نیازمند توجه سازمان گردشگری و میراث فرهنگی در معرفی طبیعت بکر و دیدنی منطقه و همچنین ۱۳۵ اثر باستانی این شهرستان می باشد.

به نقل از رودسریها ، در جلسه عصر روز گذشته که در محل کارگاه سدپلرود با حضور مدیران استانی و شهرستانی و نماینده مردم رودسر و املش برگزار شد، دغدغه معرفی و توجه به میراث فرهنگی و گردشگر پذیر بودن این شهرستان خواسته مسئولین رودسری از مدیران استانی بود.

image

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان در این جلسه با بیان اینکه در حوزه گردشگری ۲ پروژه جهت خدمات رسانی به مسافرین داریم ، اظهار داشت : پلاژ عمومی گلسرخ چابکسر براثر برف سال ۹۲ تخریب شد و اقدامات لازم برای بهسازی آن از ۹۴ آغاز شده است و همچنین مرکز اطلاع رسانی طول لات رحیم آباد در حال ساخت می باشد که سال گذشته به مرحله فنداسیون رسید و امسال برای اتمام آن نیاز به ۲۰۰ میلیون تومان می باشد.

رضا علیزاده افزود: ۶ پروژه اقامتی و ۲ پروژه سرمایه گذاری در دست اقدام برای شهرستان است و شدیدا نیاز به تسهیلات بانکی برای ادمه بسیاری از پروژه ها هستیم تا بتواند مکمل بودجه های قطره چکانی سازمان باشد.

وی همچنین از استعداد شهرستان رودسر در زمینه صنایع دستی گفت و خاطرنشان کرد: دهکده صنایع دستی قاسم آباد در سال گذشته به بهره برداری رسید و در کشور معرفی شده است.

علیزاده همچنین از راه اندازی بازارچه صنایع دستی در چابکسر خبر داد و بیان داشت : به جهت راه اندازی به اعتبار ۵۵۰ میلیون تومانی نیاز است که در این مسیر همواره صندوق کارآفرینی امید استان اقدامات مثمر ثمری داشته است که جای تقدیر دارد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه میراث فرهنگی نیاز به تعامل با شهرداران هستیم و در سال ۹۵ ساختمان انتظامی رودسر مرمت خواهد شد.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.