کد خبر: 3710

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۵ - ۳:۳۶

گوشی های هوشمند مسئولان تعیین تکلیف می شود

گوشی های هوشمند مسئولان تعیین تکلیف می شود   رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور از تعیین تکلیف گوشی های تلفن همراه و در عین حال هوشمند، مسئولان خبرداد. به گزارش چابکسر نیوز ، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی این مطلب را روز یکشنبه در حاشیه برگزاری چهارمین همایش ملی پدافند سایبری در جمع خبرنگاران […]

گوشی های هوشمند مسئولان تعیین تکلیف می شود

 

image

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور از تعیین تکلیف گوشی های تلفن همراه و در عین حال هوشمند، مسئولان خبرداد.

به گزارش چابکسر نیوز ، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی این مطلب را روز یکشنبه در حاشیه برگزاری چهارمین همایش ملی پدافند سایبری در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم استفاده مسئولان کشورهای پیشرفته از گوشی های هوشمند و تدابیر اتخاذ شده در ایران، عنوان کرد.
جلالی خاطرنشان کرد: نوع استفاده از گوشی های هوشمند بسیار مهم است برای اینکه گوشی های هوشمند به لحاظ قدرت پردازش و هم به لحاظ عواملی یا ابزارهایی که دارند، می توانند تهدیدات زیادی را برای مسئولان داشته باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار کرد: دستورالعمل هایی برای این موضوع تهیه و در کمیته دائمی پدافند غیر عامل مطرح شده است که چهار و یا پنج رویکرد جدی در آنها دنبال شده است.
رئیس پدافند غیر عامل کشور، آموزش و فرهنگ سازی برای مسئولان را یکی از رویکردهای یاد شده برشمرد.
سردار جلالی در ادامه اظهار کرد: کمیته دائمی این سازمان در موضوع یاد شده مکلف شد تا برنامه های آموزشی برای تمام مسئولان دارای سطح اطلاعاتی بالا را داشته باشیم.
جلالی گفت: این برنامه های آموزشی را آماده کرده ایم و از ابتدای هفته دولت آنها را آغاز خواهیم کرد.
**آمریکا ، اسرائیل و عربستان تهدید کننده ایران درحوزه سایبری
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: آمریکا ، اسراییل و عربستان سعودی در حوزه سایبری تهدید کننده جمهوری اسلامی ایران هستند و تلاش های زیادی را در این حوزه انجام می دهند که به ساختار سایبری ما حمله کنند.
وی تصریح کرد: اقداماتی برای مقابله با این حملات هم انجام شده و آسیب پذیری های سطحی تعیین تکلیف شده است که امیدواریم با رفع آنها دیگر شاهد این تهدیدها و حملات سایبری نباشیم.
**ضعف ایمنی، علت آتش سوزی های اخیر پتروشیمی ها
وی همچنین در خصوص آتش سوزی های اخیر در تعدادی از پتروشیمی های کشور نیز چنین توضیح داد: ضعف حوزه های ایمنی باعث آتش سوزی در این پتروشیمی ها شده که وزیر نفت در این زمینه دستورات جدی را صادر کرده است.
وی اضافه کرد: باید ساختارهای مقابله با این حوادث در حوزه هایی مثل ماهشهر ، عسلویه و مناطق نفت خیز خوزستان و اهواز را ایجاد کرد که در کاری مشترک با سازمان پدافند غیر عامل و وزارت نفت باید برای مناطق یادشده فرمانده تعیین شود.

این مقام مسئول سازمان پدافند غیر عامل، اظهار امیدواری کرد که پس از تعیین فرمانده طرح های لازم و تمرین های جدی صورت بگیرد.
جلالی در خصوص احتمال حملات سایبری و ایجاد آتش سوزی در پتروشیمی های کشور نیز گفت: حوادث پتروشیمی ها را بررسی کرده ایم و به این جمع بندی که حملات سایبری باعث این آتش سوزی ها شده باشند، نرسیده ایم تا بخواهیم از کشور خاصی نام ببریم.
چهارمین همایش ملی پدافند سایبری امروز یکشنبه در سازمان پدافند غیر عامل برگزار شد./ایرنا

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.