کد خبر: 3753

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۹ - ۸:۲۲

شب پره شمشاد؛ مهمان ناخوانده ای که به جان شمشادهای خزری افتاده است

شب پره شمشاد؛ مهمان ناخوانده ای که به جان شمشادهای خزری افتاده است چندسالیست در فصل تابستان مهمان ناخوانده ای به جان درختان شمشاد خزری افتاده و باعث نابودی این درختان ارزشمند وکمیاب می شود. به گزارش خبرنگارچابکسرنیوز،چندسالیست در فصل تابستان مهمان ناخوانده ای به جان درختان شمشاد خزری افتاده و باعث نابودی این درختان […]

شب پره شمشاد؛ مهمان ناخوانده ای که به جان شمشادهای خزری افتاده است
چندسالیست در فصل تابستان مهمان ناخوانده ای به جان درختان شمشاد خزری افتاده و باعث نابودی این درختان ارزشمند وکمیاب می شود.

image

به گزارش خبرنگارچابکسرنیوز،چندسالیست در فصل تابستان مهمان ناخوانده ای به جان درختان شمشاد خزری افتاده و باعث نابودی این درختان ارزشمند وکمیاب می شود.

آفتی نوظهور با سرعت شیوع بالا و آنقدر سریع شیوع پیدا میکند که انگار کسی متوجه آن نشده است و اکنون به سایر گیاهان همچون درختان گردو .مرکبات و درختان جنگلی درحال انتقال است.

شب‌ پره شمشاد، از مناطق سیاهکلرود تا سورخانی از بخش چابکسر شیوع پیدا کرده است.شاید غفلت امروز ما باعث شود در چند سال اینده درختچه ای بنام شمشاد خزری یا buxus hyrcana pojrak یا به گویش بومی های شمال کشور شیشار،وجود خارجی نداشته باشد.

امیدواریم دوستداران طبیعت و مسئولین منابع طبیعی،محیط زیست،جهاد کشاورزی و سایر ارگانهای ذیربط منطقه اقدامی برای حفظ این گیاه ارزشنمند داشته باشند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.