کد خبر: 3830

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۰۳ - ۱۰:۵۲

چرا قیمت محصولات سایپا افزایش یافت؟

چرا قیمت محصولات سایپا افزایش یافت؟ معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: قیمت محصولات گروه سایپا بر اساس تاییدیه شورای رقابت و مجوزهای قانونی افزایش یافته است. به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان رضا تقی زاده معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: افزایش قیمت محصولات گروه سایپا بر اساس تاییدیه شورای رقابت […]

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: قیمت محصولات گروه سایپا بر اساس تاییدیه شورای رقابت و مجوزهای قانونی افزایش یافته است.

چرا قیمت محصولات سایپا افزایش یافت؟به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان رضا تقی زاده معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: افزایش قیمت محصولات گروه سایپا بر اساس تاییدیه شورای رقابت بوده و مجوزهای قانونی لازم در این خصوص اخذ شده است.

وی تصریح کرد: این امر براساس مجوز شماره ۱۰/۹۵/۳۷۹۵ شورای رقابت به مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ و نامه موسسه راهگشا در خصوص تغییر هزینه های پست ، خدمات و هوشمندسازی کارت خودرو به شماره ۴۶/۲۸/۱۰۵/۴/۳۲۰۳ مورخ ۱۳۹۵/۰۴/۲۸ انجام شده است.

تقی زاده اظهار داشت: این افزایش قیمت به هیچ وجه خارج از مقررات قانونی  صورت نگرفته است.

**کدام محصولات سایپا افزایش قیمت پیدا کرده است؟

لازم به ذکر است که شرکت سایپا روز گذشته علاوه بر اعلام توقف خط تولید دو محصول خود از افزایش قیمت برخی تولیدات نیز خبر داده بود.

گفتنی است در جدیدترین مصوبه و ابلاغیه این گروه خودروسازی به نمایندگی‌های فروش، قیمت تیبا مدل SX با افزایش ۷۵۶ هزار تومانی به ۲۴ میلیون و ۸۵۶ هزار تومان رسید.

همچنین قیمت سایپا ۱۵۱ مدل SE با رشد ۶۱۶ هزار تومانی، معادل ۱۸ میلیون و ۶۹۶ هزار تومان تعیین شد و قیمت برلیانس H230 دنده‌ای با افزایش ۸۵۰ هزار تومانی معادل ۳۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و نوع دنده اتوماتیک این خودرو معادل ۴۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

بر اساس این گزارش قیمت انواع پراید در تیرماه سال جاری  طبق بخشنامه گروه خودروسازی سایپا از۳۰۰ تا ۵۷۰ هزار تومان افزایش یافته بود.

همچنین در اردیبهشت ماه امسال نیز شورای رقابت مجوز افزایش قیمت محصولات سایپا و ایران خودرو را صادر کرد که محصولات گروه خودروسازی سایپا سهم افزایش ۰٫۴ درصدی داشتند.

بر پایه این گزارش شرکت های خودروسازی از جمله سایپا در نیمه نخست امسال چراغ خاموش قیمت خودروهای خود را در نوبت های متعدد و به دلایل مختلف  از جمله افزایش بهای بیمه شخص ثالث و تاییده شورای رقابت افزایش داده اند و در این میان مصرف کننده تنها باید نظاره گر این روند باشد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تقویم شمسی
تیر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱