کد خبر: 3877

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۱ - ۱۵:۱۳

امام جمعه چابکسر : متولی فرهنگ فقط ارشاد اسلامی نیست/ صدا و سیما در امر فرهنگ سازی بیشتر دقت کند

صبح امروز اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش چابکسر در دفتر امام جمعه برگزار شد. به گزارش خبرنگار چابکسر نیوز ، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر در این جلسه ضمن تسلیت فرارسیدن شهادت امام جواد (ع) ، محور جلسه امروز را گردشگری منطقه و عفاف و حجاب عنوان داشت. علی فلاح رنجبر افزود […]


صبح امروز اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش چابکسر در دفتر امام جمعه برگزار شد.
image

به گزارش خبرنگار چابکسر نیوز ، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر در این جلسه ضمن تسلیت فرارسیدن شهادت امام جواد (ع) ، محور جلسه امروز را گردشگری منطقه و عفاف و حجاب عنوان داشت.

علی فلاح رنجبر افزود : با توجه به قرارگرفتن بخش چابکسر در نوار ساحلی و گردشگر پذیر بودن منطقه و همچنین لزوم ارائه راهکار مطلوب ازطریق اجماع و اتفاق نظر مشترک مسئولین بخش چابکسر ، توجه به مبحث حجاب و عفاف باید در اولویت باشد.

امام جمعه بخش چابکسر در این جلسه به ریشه حجاب پرداخت و گفت: از حجه به معنای پوشش است و اختصاص به زن ندارد و حجاب هم برای زن است و هم برای مرد.

حجت الاسلام والمسلمین کشاورز ادامه داد : عفاف نیز به معنای خویشتنداری بوده و در قرآن نیز از حجاب و عفت صحبت شده است و زندگی باید در آن حجاب وعفاف باشد.

وی با اشاره به اینکه دشمن از انقلاب صدمه دیده عنوان داشت : دشمن بررسی کرده که چرا ۴۰ کشور به ایران حمله کردند و ایران شکست نخورد ! تنها عقیده محکم بچه های ایران بوده که باعث پایداری انقلاب اسلامی شده است.

امام جمعه چابکسر تصریح کرد : متولی فرهنگ فقط ارشاد اسلامی نیست و همه را به گردن ارشاد نگذارید ، تبلیغات اسلامی – حوزه های علمیه – کلانتری ها – ائمه جماعات ، صداو سیما اینها همه متولی فرهنگی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین کشاورز در ادامه اذعان داشت : صداوسیما باید در امر فرهنگ سازی بیشتر دقت کند. زمان پخش سریالها – چگونگی آرایش بازیگران باید درنظرگرفته شود.

وی خاطرنشان کرد : دشمن خود را آماده کرده تا انقلاب را نابود کند ، باید واردات کنترل شود و نظارت بیشتری در مرزها و فروشگاه های البسه انجام گیرد.

امام جمعه چابکسر در پایان به کم بودن بودجه فرهنگی اشاره داشت و افزود : باید در مدارس از فلسفه حجاب صحبت شود و صداو سیما نیز باید در این مقوله بیشتر فعالیت کند.تشویق محجبه های مدارس توسط شهرداری ، بخشداری و امام جمعه – دعوت از سخنرانان و کارشناسان فلسفه حجاب و عفاف در مدارس – ضرورت توجه به رعایت حجاب در ادارات – تهیه بروشور تبلیغاتی با موضوع حجاب – تهیه مکان خاص در مرکز شهر جهت نصب بنرهای تبلیغاتی با موضوع عفاف و حجاب از مصوبات این جلسه بود.

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.