کد خبر: 3888

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۲ - ۶:۲۷

آموزش و تفکیک از مبدأ تنها راه برون رفت از مشکل پسماند در چابکسر

یک فعال محیط زیستی در خصوص مشکل پسماند در شهر و روستاهای چابکسر درگفتگو با خبرنگارچابک خبر  اظهار داشت؛ تا زمانیکه همه ما به عنوان یک شهروند و یا یک خانوار روستایی مفهوم زباله را درک نکنیم  وضعیت نابسامان انباشت زباله به قوت خود باقی خواهد ماند. محسن عیالوارافزود؛بلا شک تنها راه نجات، رهایی و برون […]

یک فعال محیط زیستی در خصوص مشکل پسماند در شهر و روستاهای چابکسر درگفتگو با خبرنگارچابک خبر  اظهار داشت؛ تا زمانیکه همه ما به عنوان یک شهروند و یا یک خانوار روستایی مفهوم زباله را درک نکنیم  وضعیت نابسامان انباشت زباله به قوت خود باقی خواهد ماند.
محسن عیالوارافزود؛بلا شک تنها راه نجات، رهایی و برون رفت از این وضعیت آموزش و در نهایت تفکیک زباله از مبدا در روستاها و حوزه شهری است که باید عملیاتی شود و خوشبختانه این امر در چابکسر با جدیت و پشتکار مضاعف در حال اجراست اما کافی نیست زیرا تا همه مردم همراه نشوند نتیجه ای در بر  نخواهد داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد؛  تفکیک زباله های تر شامل ته مانده میوه ها، صیغی جات و… مواد قابل تجزیه با خاک، ( ایجاد یک چاله به عمق ۸۰ سانت در حیاط منزل برای روستاییان و باغداران و دفن آنها به تدریج توسط،خود خانوارها. ارائه زباله تر به ورمی کمپوست داران در حوزه شهری)
تفکیک زباله های خشک شامل انواع قوطی های پلاستیکی، فلزی ، پت، شیشه و غیره و ارائه آن به بازیافت کنندگان مواد
استفاده از مواد بهداشتی (نوار بهداشتی و پوشک بچه)قابل تجزیه و یا انهدام آن توسط دستگاه ههای زباله سوز(فعلا تنها راه)
همه ما باید در کم کردن حجم زباله و دور ریز مواد مصرفی و اشاعه فرهنگ آن در جامعه تلاش کنیم… چرا که مــن، تـــو ، او …. ?هـمــه? در این خصوص مسئولیم…

به گزارش خبرنگار ما چندماهیست شورای محیط زیست در بخشداری چابکسر راه اندازی شده است.

/انتهای پیام.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.