کد خبر: 3933

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ - ۱۸:۱۷

برگزاری همایش غیرقانونی با حضور مسئولین در رودسر

به نقل از رودسریها ، کمال لشگری در گفتگو با خبرنگار ۸دی با اشاره به برگزاری نشست غیرقانونی شورای مشورتی در رودسر با حضور تعدادی از فرمانداران استان و مدیر سیاسی و انتخابات استانداری گیلان اظهار داشت: احزاب مدت زمان است که در کشور شکل گرفته ند و فعالیت می کنند و بارها رهبر انقلاب […]

image

به نقل از رودسریها ، کمال لشگری در گفتگو با خبرنگار ۸دی با اشاره به برگزاری نشست غیرقانونی شورای مشورتی در رودسر با حضور تعدادی از فرمانداران استان و مدیر سیاسی و انتخابات استانداری گیلان اظهار داشت: احزاب مدت زمان است که در کشور شکل گرفته ند و فعالیت می کنند و بارها رهبر انقلاب تأکید کرده اند که با فعالیت احزاب مشکل نداریم و این فعالیت ها خللی در روند اجتماعی و سیاسی کشور ایجاد نمی کند و امام فرمودند که احزاب در چهارچوب قانون می توانند فعالیت کنند.

وی افزود: احزاب از کمسیون ۱۰ قانون احزاب کشور مجوز می گیرند و فعالیت های سیاسی کشور نقش ایفا می کنند. حزب مردمسالاری نیز در همین چهارچوب مجوز گرفته است. در ادامه نیز دفاتر استانی و شهرستانی از استانداری ها و فرمانداری ها مجوز و پروانه فعالیت دریافت کرده اند. برای دریافت این مجوزها نیز مراجع چهارگانه استعلام می شوند. در دوران احمدی نژاد به دلیل فضای بسته احزاب نمی توانستند همایش برگزار کنند و برخی به شب نشینی هایی به بهانه های گرد هم جمع شدن رو آوردند.

دبیر حزب مردمسالاری گیلان گفت: با آمدن آقای روحانی فضا باز شد و احزاب آزادانه فعالیت می کنند و حتی بهتر از دوران اصلاحات و سازندگی احزاب فعال شدند اما یک گروه که پیش از این مخفیانه فعالیت می کردند در یک سال منتهی به انتخابات گفتند ما می خواهیم به همین شکل بدون مجوز فعالیت کنیم و آمدند به شکل غیرقانونی انتخابات شورای مشورتی برگزار کردند.

لشگری ادامه داد: ما از ابتدا با اصل انتخابات شورای مشورتی و با نحوه‌ی برگزاری این انتخابات مخالف بودیم. اینها قول دادند ما در یک سال منتهی به انتخابات به همین شکل فعالیت می کنیم اما بعد از انتخابات مجوز خواهیم گرت. همان زمان مقرر شد در قالب شورای سیاستگزاری فعالیت کنند و این شورا پس از انتخابات ۷ اسفند در عمل باطل شد و همه باید به یک جبهه و یا تشکل قانونی می پیوستند و یا باید در احزاب عضو می شدند و بصورت قانونی فعالیت می کردند.

وی تأکید کرد: در همین رابطه با مدیر کل سیاسی استاندار گیلان گفتگوهایی داشتیم و فعالیت این گروه را نوعی حزب گریزی و ضربه زدن به احزاب معرفی کردیم و از ایشان خواستیم با اینها برخورد کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: ما تأکید داشتیم اگر اینها می خواهند مجددا فعالیت کنند نوعی قانون شکنی و هرج و مرج و دو دستگی در جریان اصلاح طلبان شکل می گیرد و حتی حزب مردمسالاری در روزنامه خود بیانیه ای صادر کرد که تنها جبهه هماهنگی اصلاحات قانونی است و ما بقی گرووها فعالیتشان قانونی نیست.

لشگری ادامه داد: متأسفانه امروز اینها در رودسر همایشی به نام یاران دولت تدبیر و امید برگزار کرده اند و سخنران این برنامه مدیر کل سیاسی استاندار بوده است در حالی که مجوز این برنامه را به نام تشکل دیگر گرفته اند و همایشی به نام حامیان دولت تدبیر و امید برگزار کرده اند و پس از آن انتخابات شورای مشورتی برگزار کرده اند.

دبیر حزب مردمسالاری افزود: همه مسئولان کشور بر فعالیت قانونی احزاب تأکید دارند اما چرا این آقایان نمی آیند در یک تشکل قانونی فعالیت کنند و وارد احزاب دیگر نمی شوند. اینها امروز پس از سخنرانی آقای پوراوزان بصورت غیرقانونی انتخابات برگزار کردند.

وی تأکید کرد: من قبل از جلسه به آقای پوراوزان گفتم اینها می خواهند انتخابات برگزار کنند و این کار آنها خلاف قانون است اما ایشان با وجود این باز هم در جلسه شرکت کردند و حتی برخی از فرمانداران هم در این سخنرانی حاضر شدند. آیا مسئولان امنیتی که تأکید بر فعالیت حزبی و قانونی دارند نباید جلوی قانون گریزی را بگیرند. آیا مسئولان استانی نمی دانند که باید جلوی اینها گرفته شود. پس چگونه برای فعالیت احزاب قانونی مثل مردمسالاری این همه سخت گیری وجود دارد.

لشگری تأکید کرد: من امروز صبح قبل از جلسه به مدیر کل محترم سیاسی استانداری گیلان زنگ زدم و گفتم اینها بهانه کرده اند و به شما دروغ می گویند و می خواهند انتخابات شورای مشورتی برگزار کنند و ایشان گفتند من در جریان نیستم. من نمی توانم جلوی اینها را بگیرم ولی به آنها توصیه می کنیم که احزاب در رأس امور هستند و شما باید مجوز بگیرید.

دبیر حزب مردمسالاری گیلان خطاب من به مسئولان کشور گفت: چه معنی دارد که یک شورای مشورتی غیرقانونی در گیلان فعالیت کند. از یک طرفی خانه احزاب تشکیل می دهند اما از این طرف به بی قانونی دامن می زنند. این کار اشتیاق احزاب را برای فعالیت قانونی از بین می برد. ما برای فعالیت قانونی باید به همه پاسخگو باشیم اما اینها بصورت غیرقانونی در استان فعالیت می کنند.

وی افزود: اگر اینها فعالیتشان را ادامه دهند ما بصورت قانونی با آنها برخورد می کنیم. من به آقای پوراوزان هم گفتم شما که دم از قانون می زنید چرا در این سخنرانی شرکت می کنید. گفتند من تنها در سخنرانی شرکت می کنم و می روم و به انتخابات آنها کاری ندارم. سوال من این است که چرا شورای غیرقانونی مشورتی باید بتواند به اسم دیگران مجوز بگیرد.

لشگری با بیان اینکه در این جلسه ی غیر قانونی فرماندار و معاونین فرماندار املش، معاون فرماندار رودسر، بخشدار دیلمان و بخشدار سیاهکل حضور داشتند گفت: ما از رئیس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان که فردی پرتلاش و عملگرا و پایبند به قانون است و برای نهادینه کردن احزاب تلاش زیادی می کند می خواهم که در این رابطه تدبیری داشته باشد و مانع فعالیت های غیرقانونی در استان شود.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.