کد خبر: 5221

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۹ - ۹:۱۴

محبوبیت رسانه ها پرهیز از هرگونه اختلاف افکنی و ایجاد وحدت در جامعه است 

به گزارش خبرنگار چابک خبر، حجت الاسلام محمود کشاورز قاسم آبادی روز پنج شنبه در نشست با اصحاب رسانه شهرستان رودسر به مناسبت ۱۷مرداد به چند اصل مهم و شاخص در خبرنگاران اشاره و مهمترین آنها را در داشتن صداقت و راستگویی ، امانتداری ، اطلاع رسانی صحیح و بموقع اخبار، وحدت گرایی در جامعه و بیان […]

به گزارش خبرنگار چابک خبر، حجت الاسلام محمود کشاورز قاسم آبادی روز پنج شنبه در نشست با اصحاب رسانه شهرستان رودسر به مناسبت ۱۷مرداد به چند اصل مهم و شاخص در خبرنگاران اشاره و مهمترین آنها را در داشتن صداقت و راستگویی ، امانتداری ، اطلاع رسانی صحیح و بموقع اخبار، وحدت گرایی در جامعه و بیان انتقادات سازنده و بدور از هرگونه تخریب ذکر کرد.

 

وی با بیان اینکه صداقت و راستگویی باید در صدر اخبار رسانه ها باشد گفت: این کار می تواند به ایجاد فضای نشاط در جامعه کمک شایانی کند.

 

امام جمعه چابکسر رابطه بین  رسانه ها با مردم را یک ضرورت خواند و افزود: این امر کمک می کند تا رسانه ها بهتر بتوانند مطالبات مردم را از مسئولان دریافت کنند.

 

حجت الاسلام کشاورز با اشاره به اینکه خبرنگاران باید عامل وحدت در جامعه باشند بیان کرد:پرهیز از هرگونه اختلاف افکنی و تشتت جامعه را به سمت ثبات و بالندگی سوق خواهد داد و این رسالت بزرگی است که خبرنگاران باید به آن نگاه متعهدانه و مسئولانه داشته باشند.

 

وی دیگر مشخصه رسانه ها را بیان انتقادات سازنده ذکر و گفت: هرگونه تخریب در کار رسانه نتیجه معکوس دارد و خروجی آن به نفع جامعه نیست و لازم است خبرنگاران با انتقادات سازنده مسئولان را در گشایش مسائل و مشکلات جامعه کمک کنند.

 

حسین رمضانخواه بخشدار چابکسر هم در این نشست با گرامیداشت روز خبرنگار نقش شهید صارمی را در بیان واقعیت های جامعه ستود وگفت: ایشان در اوج صداقت و سلامت و بیان واقعیت های آلام و درد های مردم مظلوم افغانستان تا پای جان پیش رفت و امروز الگوی بزرگی برای جامعه خبری است.

 

وی با بیان اینکه رسالت خبرنگاران بیان واقعیت ها و حقایق جامعه مبتی بر صداقت و سلامت است افزود: این امر باعث می شود هم مردم و هم مسئولین از عملکرد رسانه ها به خوبی بهره مند شوند.

 

در پایان این مراسم به رسم یادبود هدایایی به خبرنگاران اهداء شد.

خبر: عباس جعفری تصویر: عباس شکری

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.