کد خبر: 5514

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۱۵:۴۸

وعده ای که ۵ سال خاک می خورد؛ پایانه گل و گیاه در چابکسر رودسر احداث می گردد!

 سال پنجم وعده احداث پایانه گل و گیاه در چابکسر رودسر به پایان رسید     به گزارش خبرنگار چابک خبر ، تولید و تجارت گل و گیاهان زینتی در اشتغالزایی و رشد درآمدهای ارزی غیرنفتی موثر است ، که نگاه متولیان و تصمیم گیران جامعه را به خود می طلبد و لذا باید نظام بانکی به سوی […]

 سال پنجم وعده احداث پایانه گل و گیاه در چابکسر رودسر به پایان رسید

 

 

به گزارش خبرنگار چابک خبر ، تولید و تجارت گل و گیاهان زینتی در اشتغالزایی و رشد درآمدهای ارزی غیرنفتی موثر است ، که نگاه متولیان و تصمیم گیران جامعه را به خود می طلبد و لذا باید نظام بانکی به سوی ارائه تسهیلات مورد نیاز بهره ‌برداران هدایت شود و حتی تسهیلات ترجیحی به این بخش اختصاص یابد.

 

۱۶ مهرماه سال ۹۱ بود که رهبری املشی نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش نداشتن پایانه صادراتی گل و گیاه را از مشکلات مهم منطقه رودسر اعلام کرد و گفت:شهرستان رودسر در تنوع پرورش گل و گیاه حرف نخست را در استانهای شمالی کشور می زند اما تولید کنندگان در عرضه و بازار فروش تولیدات خود با مشکلات جدی مواجه هستند.

 

وی با بیان اینکه چنانچه موانع تولید و جایگزینی شیوه صنعتی پرورش گیاهان همراه با توسعه زیرکشت گلخانه ‌ها، ‌زیرپلاستیک و حتی فضای باز برطرف و راهکارهای مناسب برای رفع مشکل بسته‌ بندی و حمل و نقل اتخاذ و عملی شود ، اظهار کردهخ بود: می ‌توان صادرات گلها و گیاهان زینتی را توسعه داد که با رشد صادرات این محصولات، اشتغال نیروی انسانی و رشد درآمدهای ارزی میسر خواهد شد و از این حیث توجه به بخش تولید و صادرات گلها و گیاهان زینتی می ‌تواند به نفع اقتصاد ملی باشد.

 

و اما ۴ سال رهبری املشی نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی شهرستان های رودسر و املش به اتمام رسید و این امر محقق نشد. اسدالله عباسی پس از انتخاب توسط مردم در گفتگوی خبری ۱۳ تیرماه ۹۵ ایجاد پایانه گل و گیاه شرق گیلان در رودسر یکی از مهمترین برنامه های توسعه شهرستان رودسر اعلام کرد.

 

از این گفتگوی عباسی نماینده مردم رودسر واملش نیز پانزده ماه گذشت تا روز گذشته ۱۵ مهرماه ، وی وی از احداث نمایشگاه دائمی و بین‌المللی گل و گیاه شرق گیلان در چابکسر خبر داد و تصریح کرد: برای احداث این پایانه در زمین‌های کمیته امداد به توافق رسیدیم که می‌تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی منطقه نقش داشته باشد.

 

شاید عدم تحقق این ماجرا که خود به تنهایی موجب اشتغال صدها نفر را در سطح شهرستان رودسر فراهم می آورد ، مدیریت ضعیف مدیران ارشد شهرستان باشد که تاکنون نتوانسته اند در تحقق هیچ یک از پروژه های بزرگ ملی موفقیت چشم گیری داشته باشند

 

این رسانه آمادگی انتشار پاسخ به این سوال را دارد.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تقویم شمسی
اسفند ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹