کد خبر: 6810

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۱۱ - ۱۰:۱۰

آتش زدن کاه و کلش مزارع در چابکسر ممنوع و پیگرد قانونی دارد

انوشیروان مباشر امینی ، از ممنوعیت آتش زدن کاه و کلش مزارع در این بخش خبر داد و گفت: هرگونه آتش زدن کاه و کلش محصولات کشاورزی غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار می‌گیرد

انوشیروان مباشر امینی در گفتگو با خبرنگار چابکخبر ، اظهار داشت : با آغاز برداشت محصولات کشاورزی در بخش چابکسر براساس یک سنت نادرست تعدادی از کشاورزان اقدام به سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی می‌کنند که این کار باعث کاهش حاصلخیزی و افزایش درصد فرسایش خاک شده و آلودگی هوا و محیط‌ زیست می‌شود.

وی ادامه داد: هرگونه آتش زدن کاه و کلش محصولات کشاورزی غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار می‌گیرد و از اداره محیط زیست، جهاد کشاورزی و سایر دیگر مراجع مرتبط در راستای جلوگیری از آتش زدن کاه و کلش مزارع، می خواهم اقدام‌های پیشگیرانه را انجام داده و با متخلفین برخورد قانونی انجام می‌شود.

بخشدار چابکسر تاکید کرد: طبق مواد ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و تهدید علیه بهداشت عمومی و قانون مدیریت پسماند این اقدام جرم محسوب شده و متخلفین به یکسال حبس محکوم می شوند .

مباشرامینی خاطرنشان کرد: سوزاندن آثار به‌جامانده مزارع پس از برداشت محصول، سنت نادرستی است که هنوز در بین برخی کشاورزان مرسوم است و لازم است جهاد کشاورزی با کمک دهیاری‌ها در این راستا جلسات آموزشی را برای کشاورزان برگزار کنند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.